Metody usuwania znamion


Rozpoznanie

Każda zmiana skórna wymaga rozpoznania przez lekarza dermatologa II-stopnia, który zdecyduje o możliwej metodzie usunięcia zmiany


Laserowe usuwanie znamion:

Laser CO2 stosujemy w celu usunięcia brodawek czy nawet niektórych znamion. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu noża laserowego CO2, w wyniku którego dochodzi do koagulacji zmian.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Częste pytanie, czy po usunięciu znamienia pozostanie blizna. Odpowiedź brzmi: NIE. Usuwane znamiona laserem chirurgicznym nie pozostawia kłopotliwych blizn, po zabiegu miejsce wcześniej zajęte tkanką chorobową , pokrywa się powierzchownym strupem. Ważna jest pielęgnacja domowa!

Po zabiegu bezstresowo można przemywać miejsca mydłem, należy pamiętać o dezynfekcji (w tym celu zalecane jest używanie preparatów spirytusowych). Gdy rany są obszerne zaleca się stosowanie plastrów „oddychających”. Nie można zapominać o unikaniu, a nawet nie wystawianiu miejsc wcześniej poddanych zabiegowi na działanie promieni słonecznych, gdyż istniej ryzyko powstanie przebarwień naskórka.

Usuwanie znamion PROMOCJA od 150zł*
 

Wymrażanie:

Metodę najczęściej stosuje się przy leczeniu brodawek, przy użyciu podtlenku azotu.

Technika ta jest bardzo skuteczna, a zarazem bezbolesna, podczas zabiegu nie stosuje się znieczulenia. W celu uzyskania najlepszych efektów, przed zabiegiem należy usunąć bądź dobrze nawodnić warstwę rogową, która stanowi izolator termiczny – utrudnia przenikanie ujemnej temperatury w głąb tkanek. Przed zabiegiem pacjent nie musi być specjalnie przygotowany. Technika wymrażania z powodzeniem jest wykonywana u pacjentów w każdym wieku.

Usuwanie znamion PROMOCJA od 150zł*
 

Zabieg elektrokoaugalcji:

Elektrokoagulacja, zabieg elektrochirurgii w którym wykorzystywany jest prąd o wysokiej częstotliwości. Działanie prądu powoduje ścinanie białka tkanek. Przed zabiegiem wskazane jest zastosowania znieczulenie miejscowego.

Po wykonanym zabiegu, często może wystąpić: zasinienie, ból, czy obrzęk skóry. Objawy te dość szybko zanikają, dzięki czemu można powrócić do normalnego funkcjonowania.

Osoby mające problemy z: zaburzeniem krążenia, cukrzycą, krzepnięciem krwi nie mogą zostać poddane zabiegowi elektrokoagulacji – również osoby ze wszczepionym rozrusznikiem serca.

Usuwanie znamion PROMOCJA od 150zł*
 

*Oferta ważna do

Usuwanie znamion skórnych


Badanie histopatologiczne

Lekarz decyduje o konieczności wykonania badania histopatologicznego, dzięki któremu można ocenić charakter zmiany skórnej i ustalic czy konieczne jest dalsze leczenie...

Więcej